מגזין
סיפורים בהמשכים
מיסטיקה
ספורט
אקטואליה
אהבה ורומנטיקה
תרבות ובידור
משחקים
אוכל
10 דברים
מחשבים ואינטרנט
אוף טופיק
BOOM! CHAT
אתרים אישיים
פורומים
אינדקס אתרים
מועדון איי סי קיו
הצביעו בסקרים
באיזה עוד אתרים אתם אוהבים לגלוש?
לאן אתם יוצאים בדייט ראשון?
מה עדיף, ספר או סרט?
שלום אורח

חזרה בשאלה - יציאה מהגיהנום

מאת: אלמוניתנכתב בתאריך 08/1/2003
אני נערה מבית חילוני, ולמען האמת, אף פעם לא היה לי משהו נגד דתיים או חרדים. תמיד חשבתי, ועודנני חושבת שכל אחד צריך להאמין במה שהוא רוצה, ולחיות איך שהוא רוצה בתנאי, כמובן, שהוא לא יפגע באף אחד אחר. אני רק ידעתי שאני אף פעם לא אהפוך לדתיה, כי זה פשוט לא מתאים לי ללכת בשיא החום כולי מכוסה בגדים כהים מכף רגל ועד ראש, לומר תפילה לפני כל דבר שאני עושה, ללמוד רק תורה ולשמוע רק את הרבי כל היום, לחיות על משכורות של אנשים אחרים שכן עובדים כמו חמורים ומזיעים כמו סוסים (רק כדי שחצי מהמשכורת תלך לכיס של הדתיים), לא לשרת בצבא, לא לתרום למדינה כלום ועוד הרבה דברים אחרים.

לפני כמה ימים קראתי כתבה במעריב לנוער, ואחרי זה גם דיברתי על הנושא עם אנשים, על נער בן 17 (משהו כזה) שחזר בשאלה. בכתבה הוא מספר דברים על העולם החרדי שאפילו בחלומות הכי גרועים שלי לא הייתי מתארת לעצמי שזה ככה.
קודם כל, החרדים הם בכלל לא אנשים משכילים כמו שהרבה סבורים. ליתר דיוק, הדבר היחיד שהם לומדים זה תורה. אותו הנער מספר שבהיותו חרדי הוא בכלל לא תיאר לעצמו שיש מקצועות כמו מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה ועוד. אתם שואלים למה הם לא לומדים את כל המקצועות האלה? אנגלית הם לא לומדים - כי זו שפת הגויים, ומתימטיקה - תורת הגויים. חוץ מזה, הוא גם אומר שהוא בכלל לא ידע שגם לחילונים יש ספרים (בטח שטפו לו ת'מוח שרק לדתיים יש ספרים, כי הם הרי הכי חכמים בעולם).

בנוסף להכל, לדעתי שיטות הלימוד שלהם פשוט מזעזעות. מגיל שלוש מלמדים אותם תורה, ואם ילד טועה אז מכים אותו (הרב מכה, ליתר דיוק) בידיו וברגליו, ובמקרה שהרב עצבני אז הוא משכיב אותו על הרצפה ומכה אותו בישבן. ולא, זה לא סיפורים ולא שמועות, את זה מספר נער שהיה פעם חלק מהעולם הזה.

תראו אנשים, זה לא שאני מנסה להסית אתכם נגדם, אבל אני אישית מזועזעת. לפי דעתי, צריך לעשות משהו בעניין. שיטת החינוך של הילדים שלהם או העניין שהאבא משיא לביתו את מי שהוא יבחר וכל מיני דברים כאלה, זו כבר בעיה שלהם. העובדה שהם פרזיטים שלא תורמים למדינה, לכלכלה ולשום דבר בארץ הזאת - זה מה שממש מעצבן אותי. שיפסיקו לחיות על חשבון אחרים ושילכו לצבא, נמאס.
חזרה לכתבות המומלצותלשליחת כתבה חדשה
תגובות לכתבה
מה אתם חושבים?

אין תגובות לכתבה. בואו להיות הראשונים להגיב!
מה אתם חושבים?

שם/כינוי
אימייל
התגובה
על "בננה בום"|פירסום באתר
כל הזכויות שמורות Blueweb LTD 2004 ©